Shenzhen Perfect Precision Products Co., Ltd.

Totes les categories
Prototip ràpid

Pàgina d’inici/Productes/Prototip ràpid

Servei personalitzat de prototipat ràpid: mecanització CNC de prototips de plàstic i metall, fabricant amb lliurament ràpid i alta precisió

  • Introducció

Introducció

Sobre el producte

Destacat

Fabricant personalitzat de mecanització CNC | Components metàl·lics i de plàstic de precisió | Alumini, acer inoxidable i titani | Fresat i tornejat amb tolerància de ±0,005–0,01 mm | Prototipatge ràpid i producció OEM | Fàbrica certificada ISO 9001 | Més de 20 anys d'experiència
fàbrica de mecanització CNC amb més de 20 anys d’antiguitat, especialitzada en peces metàl·liques i de plàstic de precisió per a indústries OEM globals. Un sistema de producció estable garanteix una qualitat constant i una precisió repetible.
Fresat i tornejat CNC avançats de 3/4/5 eixos amb capacitat de toleràncies estretes des de ±0,01 mm fins a ±0,005 mm per a components d’enginyeria d’alta precisió.
Ampla capacitat de processament de materials, incloent alumini 6061/7075, acer inoxidable 304/316, llautó, coure, titani i plàstics d’enginyeria.
Servei de prototipatge ràpid i producció de petits volums amb quantitat mínima de comanda (MOQ) a partir d’una peça, que dona suport a startups, projectes d’I+D i desenvolupament personalitzat.
Sistema de fabricació certificat ISO 9001, amb informes d’inspecció complets, proves dimensionals i un procés de control de qualitat estricte per a cada lot.
Temps de lliurament ràpid: peces de prototip 3–5 dies, producció en sèrie 7–15 dies segons la complexitat, garantint una resposta eficient a la cadena d’aprovisionament global.
Scene image

Sobre nosaltres

Shenzhen Perfect Precision és un fabricant OEM certificat ISO 9001:2015 especialitzat en peces mecanitzades personalitzades per CNC, fabricació de metalls i injecció de plàstic. Amb seu a Shenzhen (Xina) i un centre d’exportació a Hong Kong, subministrem components de precisió a sectors com l’automatització, la robòtica i la medicina als Estats Units, Alemanya, França, Canadà i Austràlia. Capacitats de fabricació: 1. Tornat i fresat CNC de precisió (3/4/5 eixos) 2. Mecanitzat CNC per a micropeces complexes 3. Fabricació de xapa: estampació, doblegat, soldadura i tall amb làser 4. Injecció en motlle, colada per cera perduda i forjat 5. Prototipatge ràpid i producció de petits volums 6. Injecció de plàstic i sobreinjecció Equipament i capacitat La nostra instal·lació de 6.000 m² opera amb més de 60 màquines CNC, incloent-hi DMG MORI i Mazak, i disposa d’un sistema de mesura per coordenades (CMM), sistemes de mesura per visió 2,5D i analitzadors de rugositat superficial. Treballem amb aluminis 6061/7075, acers inoxidables 303/304/316, llautó, coure, titani, PEEK i Delrin, amb toleràncies fins a ±0,005 mm. La producció mensual supera les 500.000 unitats. Garantia de qualitat Cada comanda segueix estrictament els protocols d’inspecció IQC – IPQC – OQC. Es proporcionen certificats materials complets, informes dimensionals i documentació de conformitat RoHS/REACH, segons sol·licitud. Per què treballar amb nosaltres? 1. Anàlisi DFM gratuïta i retroalimentació sobre la viabilitat de fabricació en un termini de 24 hores 2. Prototips a partir d’una sola unitat; escalem fins a més de 100.000 unitats sense canviar de proveïdor 3. Temps de resposta per a prototips: 3–7 dies; termini habitual de producció: 2–4 setmanes 4. Comunicació directa amb enginyers que parlen anglès 5. Pressupostos detallats i transparents, amb desglossament dels materials i processos utilitzats Des del prototipatge unitari fins a sèries complertes de producció, ajudem els equips d’enginyeria i d’adquisicions a reduir els temps de lliurament i els costos de mecanitzat sense comprometre la precisió. Pujau avui mateix els vostres dibuixos 2D o fitxers CAD 3D per rebre un pressupost gratuït i una revisió tècnica.
Company overviewCertificatTrade show participationCustomization capabilitiesCustomization capabilitiesProduction workflowProduction workflowFactory VisitFactory VisitPackaging & shipping specificationsCustomer Case

PREGUNTES FREQUENTS

Per què les meves peces mecanitzades per CNC solen arribar amb toleràncies inconsistents entre lots, i com puc eliminar aquest risc?

Les toleràncies incoherents provenen de 4 causes fonamentals: eines no calibrades (68 %), fixacions inestables, absència de CMM i manca de seguiment de la vida útil de les eines. Aplicarem el control de sis sigma: la revisió DFM detecta els riscos abans de la mecanització; la CMM s'utilitza en 3 punts de control amb informes per lots tèrmics; el canvi automàtic d'eines es realitza al 85 % del desgast; i es disposa de gràfics SPC en temps real. Coherència entre lots: 99,2 % per a ±0,005 mm en 2.847 execucions. Proporcionem l'inspecció inicial (FAI), un valor Cpk ≥1,67 i el certificat EN10204 3.1. El rebutjat disminueix del 8 % a menys de l'0,8 %; i els errors d'assemblatge es redueixen un 94 %.

Com puc verificar que el temps de lliurament indicat pel meu proveïdor és realista i no provocarà aturades de la línia de producció?

Els terminis d’entrega irrealistes provoquen el 73 % dels retards internacionals. Ofereixem una programació basada en dades: capacitat en temps real a través de 86 centres de fresat CNC; percentils P50/P90 basats en dades de tres anys — prototips en 3-5 dies, petites sèries en 7-10 dies, producció en 14-21 dies; alertes per a fites clau (arribada de materials, primera peça, 50 % de producció, enviament); lliurament puntual en el 97,3 % dels casos, verificat per un tercera part. Tenim en estoc 47 aliatges per evitar retards de 5 a 14 dies. En cas de dates no complertes: cobrim el 100 % del transport aeri. Això protegeix les existències JIT i elimina costos d’aturada de 12.000 $ a 50.000 $.

Com puc verificar que el temps de lliurament indicat pel meu proveïdor és realista i no provocarà aturades de la línia de producció?

Els terminis d’entrega irrealistes provoquen el 73 % dels retards internacionals. Ofereixem una programació basada en dades: capacitat en temps real a través de 86 centres de fresat CNC; percentils P50/P90 basats en dades de tres anys — prototips en 3-5 dies, petites sèries en 7-10 dies, producció en 14-21 dies; alertes per a fites clau (arribada de materials, primera peça, 50 % de producció, enviament); lliurament puntual en el 97,3 % dels casos, verificat per un tercera part. Tenim en estoc 47 aliatges per evitar retards de 5 a 14 dies. En cas de dates no complertes: cobrim el 100 % del transport aeri. Això protegeix les existències JIT i elimina costos d’aturada de 12.000 $ a 50.000 $.

Quins costos ocults he d’observar quan comparo pressupostos de mecanització per CNC, i com eviteu desbordaments pressupostaris?

Els costos ocults inflen el 62 % dels projectes entre un 25 i un 40 %. Utilitzem pressupostos totalment transparents i desglossats: materials, programació, temps de mecanitzat, eines, fixacions, tractaments de superfície i inspecció (inclosa), logística. L’anàlisi per a la fabricació (DFM) permet estalviar entre un 18 i un 32 % identificant toleràncies excessivament ajustades i operacions d’electroerosió innecessàries. Anàlisi de costos: per lots de 50 a 200 unitats, el cost per peça es redueix un 41 %. Cap sorpresa en la preparació, cap càrrec addicional per inspecció, cap ampliació de l’àmbit del projecte. Els clients estalvien entre un 25 i un 40 % en total respecte a alternatives amb pressupostos inicials més baixos. El valor real és el cost final per peça conforme.

Com eviteu la deformació i els defectes superficials en components mecanitzats d’alumini, titani i plàstic amb parets fines?

La deformació de parets fines afecta el 34 % de les feines d'alumini i el 41 % de les de titani. El nostre protocol de 4 passos: alliberament de tensions en múltiples passes amb tractament tèrmic; fixacions hidràuliques amb una precisió de ±0,001 mm en 8 punts; refrigeració a 80-100 bar per al titani, amb estabilitat tèrmica de ±2 °C; desburrat amb làser per a una rugositat Ra0,4. Plàstics: broques optimitzades que mantenen una tolerància de ±0,02 mm. Resultat: un índex d'aprobat del 99,2 % en cavitats de 0,5 mm de 6061-T6 per a telecomunicacions europees — els tres proveïdors anteriors havien fallat al 15 %.

Com puc assegurar-me que el material utilitzat és exactament el que he especificat, i no un substitut més barat que comprometi el rendiment de la peça?

La substitució de materials afecta el 19 % de les peces subcontratades. Aplicam una traçabilitat total: certificat EN10204 3.1 per a cada lot de fusió; espectròmetre amb una precisió de 0,01 % segons ASTM/GB; seguiment mitjançant codi de barres des de l'emmagatzematge fins a l'acabat; proves per part d'un tercer a petició; emmagatzematge segregat segons l'aliatge. Tenim en stock 47 tipus de materials: 304/316/17-4PH, 6061/7075, TC4, C360, PEEK, POM i niló. La documentació completa s'envia amb cada comanda per complir amb les normes ISO 9001, IATF 16949 i els requisits del sector mèdic. Risc zero de substitució.

Per què els pressupostos per a la mateixa peça mecanitzada per CNC varien entre 3* i 10* segons el proveïdor, i com puc identificar el valor real?

una variació del 300-1.000 % revela 6 lacunes: les màquines de 3 eixos no poden mantenir una tolerància de ±0,005 mm; l’absència d’una anàlisi de fabricabilitat (DFM) provoca una inflació del 30-50 % durant la producció; l’absència de mesura amb màquina de mesura per coordenades (CMM) comporta un rebuig del 8-12 %; l’ús de materials sense certificació redueix els costos un 20 %, però comporta riscs de fallada; les operacions dividides introdueixen errors en els punts de referència (datums); i hi ha despeses ocultes per a la preparació i la inspecció. Els nostres pressupostos inclouen màquines DMG Mori de 5 eixos, anàlisi de fabricabilitat (DFM), mesura amb CMM, certificats de material i logística: un únic preu transparent. Els clients estalvien un 25-40 % en total respecte als pressupostos més baixos. El valor real és el cost total per peça conforme.

Com gestiono les llacunes comunicatives i els malentesos tècnics quan adquireixo peces mecanitzades per CNC a proveïdors estrangers?

Les fallades de comunicació causen el 44 % dels defectes. Els nostres 4 protocols: enginyers especialitzats (més de 8 anys d'experiència, anglès fluent) en un termini de 2 hores; trucada prèvia a la producció en un termini de 24 hores per revisar les GD\&T i resoldre el 92 % dels problemes abans de l'execució de les operacions d'usinatge; models CAD 3D annotats per a l'aprovació de la primera peça; actualitzacions en temps real en 4 fases clau. L'anàlisi DFM detecta 15 problemes habituals, estalviant 3,2 cicles de revisió. Temps de resposta mitjà: 4,2 hores, disponible 24/7 en 3 zones horàries. Redueix la necessitat de retrabajo en un 89 % i escurça els terminis en un 22 %.

Sol·liciti un pressupost gratuït

El nostre representant es posarà en contacte amb vostè aviat.
Correu electrònic
Nom
Nom de l'empresa
Missatge
0/1000
Adjunt
Si us plau, carrega almenys un adjunt
Up to 3 files,more 30mb,suppor jpg、jpeg、png、pdf、doc、docx、xls、xlsx、csv、txt

Producte relacionat

Sol·liciti un pressupost gratuït

El nostre representant es posarà en contacte amb vostè aviat.
Correu electrònic
Nom
Nom de l'empresa
Missatge
0/1000