Shenzhen Perfect Precision Products Co., Ltd.

Kaikki luokat
Ruostumaton teräs/teräsosat

Kotisivu/Tuotteet/CNC-Mekita/Ruostumattomasta teräksestä/teräksestä valmistetut osat

Mukautettu CNC-koneistuspalvelu: tarkkuusruostumaton teräs, jyrsintäkomponentit, nopea prototyypitys, korkean tarkkuuden metallivalmistus

  • Esittely

Esittely

Tuotteen erinomaiset ominaisuudet
  • Kiihdytä tuotantoasi ISO-sertifioitujen tarkkuuskomponenttien valmistuksellamme. Toimitamme osia, joiden toleranssi on ±0,005 mm, käyttäen edistynyttä CNC-teknologiaa, mikä takaa täydellisen soveltuvuuden teollisuusprojekteihisi.
  • Saavuta erinomainen tarkkuus CNC-komponenteillamme, jotka testataan edistyneellä CMM-laitteistolla varmistaaksemme nollavirheiset laatuvaatimukset.
  • Paranna tehokkuuttasi nopeilla kolmen päivän prototyyppipalveluillamme, jotka vähentävät markkinoille tuloaikaasi ja kokonaiskehityskustannuksiasi.
  • Yhteistyössä ISO 9001 -sertifioitun kanssa tarjoamme täyden materiaalin jäljitettävyyden ja ammattimaisen insinöörin tuen monimutkaisiin suunnitteluihin.
  • Joustava pieni sarjatuotanto luotettavan maailmanlaajuisen DDP-toimituksen kautta varmistaaksemme, että räätälöidyt metalliosasi saapuvat täsmälleen määräpäivään.
  • Tarkkuuden CNC-jyrsintäosien valmistaja
  • 20+ vuotta oEM/ODM-kokemuksen kanssa meillä on 6 000 neliömetrin ISO 9001:2015 -sertifioitu tuotantolaitos, jossa on Yli 40 CNC-koneita (3-/4-/5-akselisia), toimittaen 300,000+tarkkuusosia kuukausittain asiakkaille ympäri maailmaa yli 30 maassa .
  • Nopeasta prototyypityksestä suurimittaiseen tuotantoon tarjoamme Yhden tukipisteen CNC-koneistuspalvelut – kiertokoneistus, jyrsintä, EDM, laserleikkaus ja muuta – toleransseilla jopa ±0,005mm ja pinnan karheudella aina Ra 0,1:een.
  • ✓ Vahvistettu toimittaja ✓ Kaupan varmistus ✓ Ajoissa toimitettujen tilausten osuus: 99,5 %
Prosessi
Kyvykkyyden korostukset
CNC-kierto
halkaisijat 1–500 mm, sveitsiläistyypin kääntökoneet mikro-osille
CNC-mylly
3/4/5-akselinen koneisto, suurin työkappale 2000 × 1500 × 800 mm
5-akselinen mäkiminen
Monimutkaiset geometriat, tarkkuus 0,005 mm
Lanka EDM
Kartiomaisuus enintään 30°, pinnanlaatu Ra 0,4
Laserleikkaus
Levyt metallit, joiden paksuus on enintään 25 mm
Metallilevyjen muovaus
Taivutus, pyöräytys ja leimaus (±0,1° kulmatarkkuus)
Injektiomuovauksen
50–800 tonnin koneet, nopea muottien valmistus (7–15 päivää)
kuva
Todistus
banneri
ISO 9001:2015, ISO 13485:2016, ISO 45001:2018, IATF 16949:2016, ISO 14001:2015, RoHS, CE jne.
Tehtaakuntailu
kuva
banneri

Miksi valita meidät
Nopea prototyypin tuottaminen
cNC-näytteet 3–5 päivässä; suurikokoiset muotit 7–15 päivässä
Matala MOQ
CNC-valmistukseen alkaen yhdestä kappaleesta; suurikokoiseen muottivaluun 100 kappaletta
Skaalautuva tuotanto
10–1 000 000+ kappaletta kuukaudessa
Suunnittelutuki
Ilmainen DFM-palaute (valmistettavuuden suunnittelu) 24 tunnissa
Logistiikka
DDP/DDU-toimitus EU:hun, Yhdysvaltoihin ja Australiaan; reaaliaikainen seuranta
Viestintä
Erityinen englanninkielinen hankejohtaja
kuva
Yrityksen esittely Tekninen tarkkuus. Pitkäaikaiset kumppanuudet. Oikean valmistuskumppanin valinta ei koske pelkästään tehdasta. Se tarkoittaa tiimiä, joka ymmärtää tekniset vaatimukset, kommunikoi selkeästi, toimittaa johdonmukaisen laadun ja auttaa vähentämään hankintariskejä koko tuotteen elinkaaren ajan. Yrityksessä Shenzhen Perfect Precision Products Co., Ltd. kumppanuudessamme valmistamme tarkkuusvalmistettuja erikoiskomponentteja maailmanlaajuisesti toimivien valmistajien (OEM), tuotekehittäjien, insinööri- ja teollisuusostajien kanssa. Komponentit täyttävät vaativat suorituskyky-, laatu- ja toimitusaikavaatimukset. Nopeasta prototyypistä massatuotantoon tarjoamme integroituja valmistusratkaisuja, joilla asiakkaat voivat kiihdyttää tuotekehitystä ja säilyttää täyden luottamuksen jokaiseen saamaansa osaan. Toimipaikkamme on Shenzhen – yksi maailman edistyneimmistä valmistuskeskuksista – jossa yhdistämme tarkkuus-CNC-koneistuksen, CNC-kääntämisen, CNC-jyrsinnän, 5-akselisen koneistuksen, levytelineiden valmistuksen, muottivalun, tarkkuusvalun, muovin ruiskuvalun sekä toissijaisen pinnankäsittelyn yhdeksi koordinoituksi valmistusalustaksi. Asiakkaat eivät tarvitse useita eri toimittajia, vaan voivat hyödyntää yhtä insinöörikumppaniaa, joka tukee monimutkaisia, useita prosesseja vaativia hankkeita käsitteestä tuotantoon. Insinööriajattelumme on yksinkertainen: Jokainen piirros edustaa asiakkaan tuotetta, mainetta ja liiketoimintamahdollisuutta. Tästä syystä aloitamme jokaisen projektin ymmärtämällä komponentin toimintaperiaatteen – ei pelkästään sen mittoja. Tekniikkatiimimme tarkistaa valmistettavuuden, tunnistaa mahdolliset tuotantoriskit, suosittelee optimoituja materiaaleja ja valmistusmenetelmiä sekä antaa valmistettavuuden kannalta suunnittelua (DFM) koskevia palautteita ennen tuotannon aloittamista. Tämä ennakoiva lähestymistapa auttaa asiakkaita lyhentämään kehityskaaria, parantamaan tuotteen luotettavuutta, vähentämään koneistuskustannuksia ja välttämään kalliita uudelleensuunnitteluita myöhemmin tuotantoprosessissa. Tänään valmistamme tarkkuuskomponentteja asiakkaillamme robotiikassa, teollisuudessa, lääkintälaitteissa, autoteollisuudessa, elektroniikassa, energialaitteissa, tarkkuuslaitteissa ja muissa aloissa, joissa mitallinen tarkkuus, toistettavuus ja prosessin tasalaatuisuus ovat ratkaisevan tärkeitä. Olipa kyseessä yksittäinen prototyyppi tai suurimittainen sarjatuotanto, sovellemme jokaiseen tilaukseen samaa insinöörimäistä kuria, laatuvaatimuksia ja projektinhallintaprosessia. Asiakkaat valitsevat meidät ei pelkästään koneistuskyvyn takia. He arvostavat nopeaa viestintää, läpinäkyviä tarjouksia, luotettavia aikatauluja, täydellistä tuotantoseurantaa ja tiimiä, joka aktiivisesti pyrkii vähentämään toimitusketjun epävarmuutta. Jokaiseen projektiin liittyy omat erikoisinsinöörinsä, jotka tarjoavat ajantasaisen teknisen viestinnän, tuotantopäivitykset ja käytännöllisiä ratkaisuja koko tuotantoprosessin ajan, sillä onnistunut valmistus perustuu yhtä paljon yhteistyöhön kuin tarkkuuteen. Kun globaali valmistus muuttuu yhä monimutkaisemmaksi, ostajat tarvitsevat toimittajia, jotka tuovat insinööriarvoa eivätkä ainoastaan toteuta piirustuksia. Sijoitamme jatkuvasti edistyneisiin valmistusteknologioihin, laatumhallintajärjestelmiin, prosessien optimointiin ja tekniseen asiantuntemukseen auttaaksemme asiakkaitamme pysymään kilpailukykyisinä nopeasti muuttuvissa markkinoissa. Tavoitteemme ei ole pelkästään osien valmistus, vaan asiakkaidemme insinööri- ja toimitusketjutiimien laajennus. Tänään yli 30 maasta tulevat asiakkaat luottavat Shenzhen Perfect Precisionen räätälöityihin CNC-koneistusratkaisuihin, tarkkuusmetallitöihin ja integroituun valmistusratkaisuihin, koska he tietävät, että jokaiseen projektiin kohdistuu sama sitoutuminen tarkkuuteen, tasalaatuisuuteen ja vastuullisuuteen. Tarvitsetpa yhtä prototyyppiä, pienimuotoista sarjatuotantoa tai pitkäaikaista valmistuskumppania, olemme sitoutuneet tarjoamaan sinulle mittaamallasi tarkkuudella valmistettuja osia, luotettavaa laatua ja luotettavaa palvelua. Lataa 2D-piirrokset tai 3D-CAD-tiedostot jo tänään, ja anna meidän insinööri- ja tuotekehitystiimin auttaa muuttamaan ajatuksesi tuotantovalmiiksi tarkkuuskomponenteiksi.
Yhtiön yleiskuva
kuva
Tuotantoprosessi
kuva
kuva
Tarkkuus ja laadunvalvonta
Toleranssi: ±0,005 mm | Laatu, jota voit mitata
Kolmitasoisella laatuvarmistusjärjestelmällämme varmistamme, että jokainen osa täyttää vaatimuksesi:
① Saapuvan materiaalin tarkastus
Spektrometrin analyysi (kemiallisen koostumuksen tarkistus)
Kovuustesti (Rockwell / Vickers)
② Prosessin aikainen tarkastus
CMM (koordinaattimittakone) -tarkastus
Tilannepohjainen SPC (statistinen prosessin ohjaus)
Ensimmäisen tuotteen tarkastus (FAI) jokaiselle uudelle tilaukselle
③ Lopputarkastus ja raportointi
Täydellinen mittausraportti CMM-tietojen kanssa
Pinnankarkeustesteri (Ra 0,1–3,2 μm varmistettu)
Materiaalitodistukset ja RoHS-/REACH-yhteensopivuus saatavilla
Valmis aloittamaan projektisi?
Lähetä meille CAD-tiedostosi (STEP/IGES/PDF) ja vaatimukset – vastaamme seuraavasti:
✅ Ilmainen tarjous 6 tunnissa
✅ DFM-analyysi ja materiaalisuositukset
✅ Esimerkkien valmistusaika ja tuotantoaikataulu
kuva
banneri
标题
Alumiini: 2024, 5052, 5083, 6061, 6061-T6, 6063, 6082, 7075 (kevyt, anodointiin valmis)
banneri
标题
Muut, joissa on vähintään 50 painoprosenttia: 303, 304, 316/316L, 17-4PH (korroosionkestävä, lääketieteellisen laadun)
Teräs: 1215, 1045, 4140, SCM440 (korkea lujuus, kuumakäsittelty)
banneri
标题
Titaani: TA1, TA2/GR2, TA4/GR5, TC4, TC16, TC18, TC21, TC22, TC26, TC118B jne.
banneri
标题
Messinki / kupari / pronssi: HPb63, HPb62, HPb61, HPb59, H59, H62, H63, H65, H68, H70, H80, H90, C110, C120, C220, C260, C280, C360 jne. (erinomainen johtavuus ja koneistettavuus)
banneri
标题
Tekniikkamuovi :Asetaali / POM / PA / nyloni / PC / PMMA / PP / PVC / PU / HDPE / PVDF / akryyli / ABS / PTFE / PEEK jne.
banneri
Pinta-käsittelyt
Suojaa: Anodointi (tyyppi II/III), passivaatio, elektroforeettinen pinnoitus, jauhepinnoitus, maalaus
Toiminnallinen: PVD-pinnoitus, sinkki-/nikkeli-/kromi-/titaanipinnoitus, elektropolysointi
Äestetiikka: Hiekka-istutus, harjaus, silkkipainatus, lasergravointi/etsoonti, kierrepyöristys
kuva
Messuosaaminen
kuva
Pakkaus- ja toimitusspecifikaatiot
kuva
banneri
标题
Räätälöity korkean tarkkuuden ruostumaton teräskomponentti laboratoriolaitteistoon ja lääkintälaitteiden arkkitehtuuriin. Nimi: Julian Montgomery
Yritys: Erityinen lääkintäalan prototyyppipalvelu ja laboratoriolaitteiden toimittaja
Alue: Kalifornia, Yhdysvallat (San Diego County)
Aika: kesäkuu 2024. Ydinasiakasongelma: Asiakkaalla oli 15 %:n hylkäysaste, koska edellisen toimittajan osien sisäisissä urissa esiintyi epätasaisia pinnan karheusarvoja ja mikroteräviä reunoja. Nämä epätasaisuudet häiritsivät tarkkaa anturikuoren sijoittelua heidän korkean herkkyyden diagnostiikkalaitteissaan, mikä aiheutti kriittisiä vikoja lopullisessa kalibrointivaiheessa. Meidän ratkaisumme: Toteutimme monitasoisen ultraäänipesuprosessin yhdistettynä erityiseen mikroterävien reunojen poistamiseen suunniteltuun prosessiin, jossa käytettiin räätälöityjä hiomatyökaluja varmistaaksemme suunnitellun R-kulman tasaisuuden. Lisäksi käytimme korkealaatuista ruostumatonta terästä (316L), joka on testattu erityisesti rakenteellisen vakauden kannalta laboratoriolämmön vaihteluiden vaikutuksesta, mikä takaa nolladeformaation pitkäaikaisessa käytössä. Hankkeen parametrit: Toleranssi: säilytetty ±0,008 mm:n sisällä. Pinnanlaatu: Ra 0,4 (peilikirkastus toiminnallisilla pinnoilla). Materiaali: korkealaatuinen kirurginen ruostumaton teräs 316L. Eräkoko: 550 yksikköä alustavaksi validoinniksi. Asiakaspalaute: "Rehellisesti sanottuna olimme epäileviä kolmen edellisen toimittajan epäonnistuttua stressitestissä. Mutta teidän komponenttinne saapuivat täydellisellä pinnan eheydellä. Kävimme ensimmäiset 500 yksikköä kokoonpanon läpi, ja sijoittelu oli moitteeton – ei yhtään vikaa anturin kalibrointivaiheessa. Tämä tasaisuus on juuri sitä, mitä tutkimus- ja kehitysryhmämme on pyrkinyt saavuttamaan." Myöhempää tulosta: Uudelleentilattu määrä: 4 200 yksikköä ensimmäiseen tuotantovaiheeseen. Kokonaissopimusarvo: 58 800,00 USD.
Usein kysytyt kysymykset
Miksi CNC-koneistettujen osieni saapuvat usein erilaisilla tarkkuuksilla eri erissä, ja miten voin poistaa tämän riskin?
Epäjohdonmukaiset toleranssit johtuvat neljästä pääsyytä: kalibroimattomat työkalut (68 %), epävakaat kiinnitykset, puuttuva koordinaattimittakone (CMM) ja työkalujen kulumisen seurantaan ei ole otettu käyttöön. Käytämme kuuden sigman hallintaa: DFM-tarkistus tunnistaa riskejä ennen koneistusta; CMM käytössä kolmessa tarkastuspisteessä lämpöerätietojen kanssa; työkalut vaihdetaan automaattisesti, kun niiden kulumisaste on 85 %; SPC-kaaviot päivitetään reaaliajassa. Erän yhdenmukaisuus: 99,2 % arvolla ±0,005 mm 2 847 erän aikana. Toimitamme ensimmäisen osien tarkastuksen (FAI), Cpk ≥ 1,67 ja EN10204 3.1 -sertifikaatin. Romu laskee 8 %:sta alle 0,8 %:iin; kokoonpanoviat vähenevät 94 %:lla.
Miten voin varmistaa, että toimittajani ilmoittama toimitusaika on realistinen eikä aiheuta tuotantolinjan pysähdyksiä?
Epärealistiset toimitusaikataulut aiheuttavat 73 %:n osuuden ulkomaisista viivästyksistä. Tarjoamme dataperusteisen aikataulutuksen: reaaliaikainen kapasiteetti 86 CNC-käsittelykeskuksessa; P50/P90-arvot 3-vuotisesta prototyyppidatasta – prototyypit 3–5 päivässä, pienet erät 7–10 päivässä, sarjatuotanto 14–21 päivässä; etapin ilmoitukset materiaalin saapumisesta, ensimmäisestä näytteestä, 50 %:n valmistumisesta ja lähetystilanteesta; 97,3 %:n aikataulunmukainen toimitus, kolmannen osapuolen varmistama. Varastomme sisältää 47 metalliseosta, jolloin voidaan välttää 5–14 päivän viivästykset. Myöhästynyistä toimituspäivistä: 100 % ilmakuljetuskorvaus. Suojaa JIT-varaston hallintaa ja poistaa 12 000–50 000 USD:n pysähtymiskustannukset.
Miten voin varmistaa, että toimittajani ilmoittama toimitusaika on realistinen eikä aiheuta tuotantolinjan pysähdyksiä?
Epärealistiset toimitusaikataulut aiheuttavat 73 %:n osuuden ulkomaisista viivästyksistä. Tarjoamme dataperusteisen aikataulutuksen: reaaliaikainen kapasiteetti 86 CNC-käsittelykeskuksessa; P50/P90-arvot 3-vuotisesta prototyyppidatasta – prototyypit 3–5 päivässä, pienet erät 7–10 päivässä, sarjatuotanto 14–21 päivässä; etapin ilmoitukset materiaalin saapumisesta, ensimmäisestä näytteestä, 50 %:n valmistumisesta ja lähetystilanteesta; 97,3 %:n aikataulunmukainen toimitus, kolmannen osapuolen varmistama. Varastomme sisältää 47 metalliseosta, jolloin voidaan välttää 5–14 päivän viivästykset. Myöhästynyistä toimituspäivistä: 100 % ilmakuljetuskorvaus. Suojaa JIT-varaston hallintaa ja poistaa 12 000–50 000 USD:n pysähtymiskustannukset.
Mitkä piilotetut kustannukset tulisi huomioida CNC-koneistus tarjousten vertailussa, ja miten estätte budjettiylitykset?
Piilotetut kustannukset kasvattavat 62 %:a projekteista 25–40 %. Käytämme täysin läpinäkyvää, yksityiskohtaista tarjouslaskentaa: materiaali, ohjelmointi, konepistosajan kulutus, työkalut, kiinnityslaitteet, pinnankäsittely ja tarkastus (sisältyy), logistiikka. DFM-suunnittelu säästää 18–32 %:a tunnistamalla liian tiukat toleranssit ja tarpeettoman EDM-käsittelyn. Kustannusanalyysi: erän koko 50–200 pienentää kappalekustannusta 41 %. Ei yllättäviä aloituskustannuksia, ei lisäkustannuksia tarkastuksesta, ei laajentuvaa tehtäväalueen määritelmää. Asiakkaat säästävät 25–40 % kokonaishinnasta verrattuna alhaisemmin tarjoaviin vaihtoehtoihin. Todellinen arvo on kullekin vaatimukset täyttävälle osalle laskettu saapumiskustannus.
Miten estätte muodonmuutoksia ja pinnan virheitä ohutseinäisissä alumiini-, titaani- ja muovikomponenteissa?
Ohutseinisen muodonmuutoksen vaikutus on 34 % alumiiniosista ja 41 % titaaniosista. Meidän neljän vaiheen protokolla: monivaiheinen jännityksenpoisto lämpökäsittelyllä; hydrauliset kiinnityslaitteet ±0,001 mm:n tarkkuudella kahdeksassa pisteessä; 80–100 bar:n jäähdytys titaanille, lämpötilan vakaus ±2 °C; laserhienopiilottaminen pinnan karheusarvolla Ra0,4. Muovit: optimoidut pyörivät osat pitävät tarkkuutta ±0,02 mm. Tulos: 99,2 % hyväksyttyjä osia 0,5 mm:n 6061-T6-kammiosta eurooppalaiselle telekommunikaatioasiakkaalle – kolme edellistä toimittajaa epäonnistui 15 %:n kohdalla.
Miten voin olla varma, että käytetty materiaali on täsmälleen se, jonka olen määritellyt, eikä halvempi korvaava materiaali, joka heikentää osan suorituskykyä?
Materiaalin korvaaminen vaikuttaa 19 %:iin ulkoistetuista osista. Varmistamme 100 %:n jäljitettävyyden: EN10204 3.1 jokaisesta sulatuserästä; spektrometri 0,01 %:n tarkkuudella ASTM/GB:n mukaisesti; viivakoodiseuranta varastosta valmistukseen saakka; kolmannen osapuolen testaus pyynnöstä; erillinen varastointi seokseittain. Varastossa 47 eri materiaalia: 304/316/17-4PH, 6061/7075, TC4, C360, PEEK, POM, nyloni. Kaikki asiakirjat toimitetaan tilauksen mukana ISO 9001-, IATF 16949- ja lääketieteellisten vaatimusten mukaisesti. Korvausriski on nolla.
Miksi saman CNC-osan tarjoukset vaihtelevat 3–10-kertaisesti eri toimittajien välillä, ja miten tunnistan todellisen arvon?
300–1 000 %:n vaihteluväli paljastaa 6 aukkoa: 3-akselinen kone ei pysty pitämään tarkkuutta ±0,005 mm; puuttuva DFM aiheuttaa 30–50 %:n kustannuslisän tuotannon keskivaiheilla; CMM:n puuttuminen johtaa 8–12 %:n hukkaan menneeseen tuotantoon; sertifioimaton materiaali alentaa kustannuksia 20 %, mutta lisää epäonnistumisriskiä; jakautuneet valmistusvaiheet aiheuttavat mittauspisteiden virheitä; piilotettuja maksuja esimerkiksi asennuksesta ja tarkastuksesta. Meidän tarjouksemme sisältävät DMG Mori 5-akselisen koneen, DFM:n, CMM:n, materiaalitodistukset ja logistiikan – yksi läpinäkyvä hinta. Asiakkaat säästävät 25–40 % kokonaishinnasta verrattuna alhaisiin tarjouksiin. Todellinen arvo on kustannus per vaatimukset täyttävä osa maahan toimitettuna.
Miten hallitsen viestintäaukkoja ja teknisiä väärinkäsityksiä, kun hankin CNC-osia ulkomaisilta toimittajilta?
Viestintävirheet aiheuttavat 44 %:n osuuden vioista. Meillä on neljä protokollaa: erikoistuneet insinöörit (8+ vuoden kokemus, sujuva englanti) saatavilla kahden tunnin sisällä; tuotannon aloittamiseen liittyvä puhelu 24 tunnin sisällä, jossa tarkastellaan GD\&T-tiedostoja ja ratkaistaan 92 % ongelmista ennen koneistusta; annotaatioita sisältävä 3D-CAD-malli ensimmäisen näytteen hyväksyntää varten; reaaliaikaiset päivitykset neljässä vaiheessa. DFM-tarkistus tunnistaa 15 yleistä ongelmaa, mikä säästää 3,2 tarkistuskierrosta. Vastausaika: keskimäärin 4,2 tuntia, 24/7 kolmessa aikavyöhykkeessä. Vähentää uudelleenkäsittelyä 89 %:lla ja lyhentää aikatauluja 22 %:lla.

Hanki ilmainen tarjous

Edustajamme ottaa sinuun pian yhteyttä.
Sähköposti
Nimi
Yrityksen nimi
Viesti
0/1000
Liite
Lataa vähintään yksi liite
Up to 3 files,more 30mb,suppor jpg、jpeg、png、pdf、doc、docx、xls、xlsx、csv、txt

Liittyvä tuote

Hanki ilmainen tarjous

Edustajamme ottaa sinuun pian yhteyttä.
Sähköposti
Nimi
Yrityksen nimi
Viesti
0/1000