Shenzhen Perfect Precision Products Co., Ltd.

Todas as categorías
Partes de aluminio

Páxina de inicio/Produtos/Fresado CNC/Komponentes De Aluminio

Disipador de calor personalizado en aluminio mecanizado mediante CNC. Compoñente de alta eficiencia para a disipación de calor con aletas de refrigeración para pezas electrónicas industriais

  • Introdución

Introdución

Destacados do produto
  • Aumente a confiabilidade do seu sistema térmico co noso sumidero térmico de aluminio mecanizado por CNC personalizado. Deseñado para unha rápida disipación de calor e un axuste preciso, garantindo o máximo rendemento das unidades electrónicas industriais críticas.
  • O deseño avanzado de condutividade térmica garante unha transferencia rápida de calor para a estabilidade a longo prazo.
  • As aletas fresadas con precisión mediante CNC proporcionan a superficie máxima para un fluxo de aire e refrigeración superiores.
  • A aleación de aluminio de alta calidade resistente á corrosión garante a durabilidade en ambientes agresivos.
  • Dispoñibles especificacións personalizadas deseñadas especialmente para adaptarse perfectamente ás súas instalacións industriais únicas.
  • Fabricante de pezas mecanizadas con precisión mediante CNC
  • máis de 20 anos de experiencia OEM/ODM, o noso centro certificado ISO 9001:2015 de 6.000 m² acolle máis de 40 máquinas CNC (de 3/4/5 eixos), ofrecendo 300,000+pezas de precisión mensualmente a clientes en máis de 30 países .
  • Desde a prototipaxe rápida ata a produción en volumes altos, ofrecemos Mecanizado CNC integral solucións — torneado, fresado, EDM, corte a láser e moito máis — con tolerancias ata ±0.005mm e rugosidade superficial tan fina como Ra 0.1.
  • ✓ Provedor verificado ✓ Garantía comercial ✓ Taxa de entrega a tempo: 99,5 %
Proceso
Destacados das capacidades
Torsión CNC
tornos de tipo suízo para pezas micro, de Ø1 mm a Ø500 mm
Fresado por CNC
fresado de 3/4/5 eixos, tamaño máximo da peza: 2000 × 1500 × 800 mm
mecanizado de 5 eixos
Xeometrías complexas, precisión de 0,005 mm
Wire EDM
Ángulos de conicidade ata 30°, acabado superficial Ra 0,4
Cortar con láser
Chapas metálicas de até 25 mm de grosor
Formado de chapa metálica
Dobrado, torneado de chapas e estampado (precisión angular de ±0,1°)
Moldado por inxección
máquinas de 50 T a 800 T, fabricación rápida de moldes (7–15 días)
imaxe
Certificado
bandeira
ISO9001:2015, SO13485:2016, ISO45001:2018, IATF16949:2016, ISO14001:2015, RoHS, CE etc.
Visita á fábrica
imaxe
bandeira

Por que nos escoller
Prototipado rápido
3–5 días para mostras CNC; 7–15 días para moldes de inxección
MOQ baixo
Comezando en 1 peza para CNC; 100 pezas para inxección
Producción escalable
De 10 a 1.000.000+ pezas por mes
Apoyo no deseño
Retroalimentación gratuíta de DFM (Deseño para Fabricabilidade) en menos de 24 h
LOGÍSTICA
Envío DDP/DDU á UE, EUA e AU; seguimento en tempo real
Comunicación
Xestor de proxectos de fala inglesa dedicado
imaxe
Introdución da empresa Precisión enxeñil. Construíndo parcerías a longo prazo. Escoller o socio de fabricación axeitado non é só atopar unha fábrica. Trátase de atopar un equipo que comprenda os seus requisitos enxeñís, comunique claramente, entregue unha calidade constante e axude a reducir os riscos de aprovisionamento ao longo do ciclo de vida do seu produto. En Shenzhen Perfect Precision Products Co., Ltd., colaboramos con fabricantes de equipos orixinais (OEM), desenvolvedores de produtos, equipos de enxeñaría e compradores industriais de todo o mundo para fabricar compoñentes personalizados de alta precisión que cumpran rigorosas expectativas de rendemento, calidade e entrega. Desde a prototipaxe rápida ata a produción en masa, ofrecemos solucións de fabricación integradas que axudan aos clientes a acelerar o desenvolvemento de produtos, mantendo ao mesmo tempo unha confianza total en cada compoñente que reciben. Con sede en Shenzhen—un dos centros de fabricación máis avanzados do mundo—combinamos torneado CNC, fresado CNC, mecanizado de 5 eixos, fabricación de chapa metálica, fundición por inxección, fundición por cera perdida, moldaxe por inxección de plástico e acabados secundarios nunha única plataforma de fabricación coordinada. En vez de xestionar múltiples fornecedores, os nosos clientes benefíciase dun único socio enxeñeril capaz de apoiar proxectos complexos de múltiplos procesos, desde o concepto ata a produción. A nosa filosofía enxeñeril é sinxela: Cada debuxo representa o produto, a reputación e a oportunidade de negocio dun cliente. Por esta razón, comezamos cada proxecto entendendo a función do compoñente, non simplemente as súas dimensións. O noso equipo de enxeñaría analiza a posibilidade de fabricación, identifica riscos potenciais na produción, recomenda materiais e procesos de fabricación optimizados e fornece comentarios sobre o deseño para a fabricación (DFM) antes de que comece a produción. Esta aproximación proactiva axuda aos clientes a reducir os ciclos de desenvolvemento, mellorar a fiabilidade dos produtos, diminuír os custos de mecanizado e evitar redeseños caros máis adiante na produción. Hoxe en día, fabricamos compoñentes de precisión para clientes de robótica, industria, dispositivos médicos, automoción, electrónica, equipos enerxéticos, instrumentos de precisión e outras industrias nas que son esenciais a exactitude dimensional, a repetibilidade e a consistencia dos procesos. Sexa que se trate de fabricar un único prototipo ou de escalar ata unha produción en gran volume, aplicamos a mesma disciplina enxeñeril, os mesmos estándares de calidade e o mesmo proceso de xestión de proxectos a todas as encomendas. Os nosos clientes escólenos non só pola capacidade de mecanizado. Valoran unha comunicación áxil, orzamentos transparentes, planificación fiable, trazabilidade completa da produción e un equipo que traballa activamente para reducir a incerteza na cadea de subministro. Cada proxecto conta co apoio de enxeñeiros especializados que ofrecen comunicación técnica oportuna, actualizacións sobre a fabricación e solucións prácticas durante todo o proceso produtivo, pois unha fabricación exitosa depende tanto da colaboración como da precisión. Á medida que a fabricación global se volve cada vez máis complexa, os compradores necesitan fornecedores que aporten valor enxeñeril, non que simplesmente executen debuxos. Investimos continuamente en tecnoloxías avanzadas de fabricación, sistemas de xestión da calidade, optimización de procesos e experiencia técnica para axudar aos clientes a manterse competitivos en mercados que cambian rapidamente. O noso obxectivo non é meramente fabricar pezas, senón converternos nunha extensión dos equipos de enxeñaría e cadea de subministro dos nosos clientes. Hoxe en día, clientes de máis de 30 países confían en Shenzhen Perfect Precision para mecanizado CNC personalizado, fabricación de metais de precisión e solucións integrais de fabricación, porque saben que cada proxecto recibe o mesmo compromiso coa precisión, a consistencia e a responsabilidade. Sexa que precise un único prototipo, unha produción en pequeno volume ou un socio de fabricación a longo prazo, comprometémonos a entregar unha precisión que pode medirse, unha calidade na que se pode confiar e un servizo no que se pode confiar. Envie hoxe os seus debuxos 2D ou ficheiros CAD 3D, e deixe que o noso equipo de enxeñaría o axude a converter as súas ideas en compoñentes de precisión listos para a produción.
A empresa
imaxe
Fluxo de produción
imaxe
imaxe
Precisión e control de calidade
Tolerancia: ±0,005 mm | Calidade que pode medir
O noso sistema de aseguramento da calidade de tres niveis garante que cada peza cumpra as súas especificacións:
① Inspección de materiais entrantes
Análise con espectrómetro (verificación da composición química)
Proba de dureza (Rockwell / Vickers)
② Inspección durante o proceso
Inspección con máquina de medición por coordenadas (CMM)
SPC en tempo real (control estatístico de procesos)
Inspección do primeiro artigo (FAI) para cada nova orde
③ Inspección final e informes
Informe completo de medidas con datos da CMM
Aparato de medición da rugosidade superficial (verificada Ra 0,1–3,2 μm)
Certificación do material e conformidade coas normas RoHS/REACH dispoñible
Preparado para comezar o seu proxecto?
Envíenos o seu ficheiro CAD (STEP/IGES/PDF) e os seus requisitos — responderémos con:
✅ Presuposto gratuito en menos de 6 horas
✅ Análise DFM e recomendación de materiais
✅ Prazo para a fabricación de mostras e calendario de produción
Fluxo de produción
imaxe
Capacidades de personalización
Materiais e tratamentos superficiais (máis de 50 materiais, máis de 30 acabados superficiais)
bandeira
Aliaxes metálicas
Aluminio: 6061-T6, 7075-T6, 5052, 2024, 6082 (lixerísimas, listas para anodizar)
Aco Inoxidable: 303, 304, 316/316L, 17-4PH (resistentes á corrosión, de grao médico)
Aceiro: 1215, 1045, 4140, SCM440 (de alta resistencia, tratábeis termicamente)
Latón e cobre: C360, H59-H70, bronce (excelente condutividade e maquinabilidade)
Titanio: Graos 1–5
Plásticos de Enxeñería: POM, nilón (PA6/PA66), PC, PMMA, ABS, PTFE, PEEK, PVC, PU, acetal
bandeira
Tratamentos superficiais
Protector: Anodizado (tipo II/III), pasivación, electroforese, revestimento en pó, pintura
Funcional: Galvanoplastia PVD, galvanoplastia de zinc/níquel/cromo/titanio, electropolimento
Estético: Chorreo con gránulos, cepillado, serigrafía, gravado/etxado a láser, estriado
PARTICIPACIÓN EN FERIAS COMERCIAIS
imaxe
ESPECIFICACIÓNS DE EMBALAXE E ENVÍO
imaxe
bandeira
David K.
Empresa: fornecedor de equipos electrónicos
Rexión: Texas, EE. UU.
Data: maio de 2025
Problema principal do cliente: necesitaba pezas de aluminio lixeiras con filetes precisos e un rendemento estable na disipación do calor.
A nosa solución: compoñentes de aluminio 6061 torneados por CNC con superficies ranuradas, pulidos e inspeccionados.
Parámetros do proxecto: pezas cilíndricas, base roscada, tolerancia de 0,02 mm.
Comentario do cliente: "O axuste e o acabado superaron as nosas expectativas."
Resultado: pedido repetido de 500 unidades, valor total de 8.200 $.

Preguntas frecuentes
Por que as pezas mecanizadas por CNC chegan con frecuencia con tolerancias inconsistentes entre lotes, e como podo eliminar este risco?
As tolerancias inconsistentes derivan de 4 causas fundamentais: ferramentas non calibradas (68 %), fixacións inestables, ausencia de MMC, sen seguimento da vida útil das ferramentas. Aplicamos o control seis sigma: a revisión DFM identifica riscos antes do mecanizado; a MMC realízase en 3 puntos de control con informes por lote térmico; a substitución automática das ferramentas prodúcese ao acadar o 85 % de desgaste; e dispomos de gráficos SPC en tempo real. A consistencia entre lotes é do 99,2 % para ±0,005 mm en 2.847 series. Ofrecemos a inspección inicial (FAI), Cpk ≥1,67 e certificado EN10204 3.1. Os desperdicios redúcense do 8 % a menos do 0,8 %; os fallos de montaxe diminúen un 94 %.
Como podo verificar que o prazo de entrega indicado polo meu fornecedor é realista e non provocará paradas na liña de produción?
Prazos de entrega pouco realistas causan o 73 % dos atrasos no estranxeiro. Ofrecemos planificación baseada en datos: capacidade en tempo real en 86 centros CNC; P50/P90 procedentes de tres anos de datos — prototipos en 3-5 días, pequenas series en 7-10 días, produción en 14-21 días; alertas en puntos clave (materias primas, primeira mostra, 50 %, envío); entrega puntual no 97,3 % dos casos, verificada por unha terceira parte. Disponibilizamos 47 aleacións en stock para evitar atrasos de 5 a 14 días. En caso de non cumprimento das datas acordadas, cubrimos ao 100 % o transporte aéreo. Protexemos as existencias JIT e eliminamos os custos de parada de 12 000 $ a 50 000 $.
Como podo verificar que o prazo de entrega indicado polo meu fornecedor é realista e non provocará paradas na liña de produción?
Prazos de entrega pouco realistas causan o 73 % dos atrasos no estranxeiro. Ofrecemos planificación baseada en datos: capacidade en tempo real en 86 centros CNC; P50/P90 procedentes de tres anos de datos — prototipos en 3-5 días, pequenas series en 7-10 días, produción en 14-21 días; alertas en puntos clave (materias primas, primeira mostra, 50 %, envío); entrega puntual no 97,3 % dos casos, verificada por unha terceira parte. Disponibilizamos 47 aleacións en stock para evitar atrasos de 5 a 14 días. En caso de non cumprimento das datas acordadas, cubrimos ao 100 % o transporte aéreo. Protexemos as existencias JIT e eliminamos os custos de parada de 12 000 $ a 50 000 $.
Que custos ocultos debo ter en conta ao comparar orzamentos de mecanizado CNC, e como evitanse os sobrecustos?
Os custos ocultos inflan o 62 % dos proxectos entre un 25 e un 40 %. Empregamos unha cotización detallada totalmente transparente: materiais, programación, tempo de maquinado, ferramentas, dispositivos de suxeición, tratamento superficial e inspección (incluída), loxística. A análise para a fabricación (DFM) permite aforrar entre un 18 e un 32 % ao identificar tolerancias excesivamente estreitas e operacións de electroerosión innecesarias. Análise de custos: un lote de 50 a 200 unidades reduce o custo por unidade nun 41 %. Sen sorpresas na configuración inicial, sen cargos adicionais pola inspección, sen ampliación do alcance do proxecto. Os clientes aforran entre un 25 e un 40 % no total en comparación con alternativas que ofrecen orzamentos máis baixos. O valor real é o custo final por peza conforme.
Como se prevén a deformación e os defectos superficiais nas pezas mecanizadas de aluminio, titánio e plástico de paredes finas?
A deformación de pared fina afecta ao 34 % das pezas de aluminio e ao 41 % das de titánio. O noso protocolo de 4 pasos: alivio de tensión en múltiples pasos con tratamento térmico; fixación hidráulica con precisión de ±0,001 mm en 8 puntos; refrigeración a 80-100 bar para titánio, estabilidade térmica de ±2 °C; desbarbado por láser para Ra0,4. Plásticos: fusos optimizados mantén unha tolerancia de ±0,02 mm. Resultado: 99,2 % de aprobación nas cavidades de 0,5 mm de aluminio 6061-T6 para telecomunicacións europeas — os tres fornecedores anteriores fallaron no 15 %.
Como podo asegurarme de que o material empregado é exactamente o que especifiquei, e non un substituto máis barato que comprometa o rendemento da peza?
A substitución de materiais afecta ao 19 % das pezas subcontratadas. Aplicamos unha trazabilidade do 100 %: certificado EN10204 3.1 para cada lote de fundición; espectrómetro cunha precisión do 0,01 % respecto das normas ASTM/GB; seguimento mediante código de barras desde o almacén ata o acabado; ensaios por terceiros a petición do cliente; almacenamento segregado por aleación. Dispoñemos en stock de 47 graos: 304/316/17-4PH, 6061/7075, TC4, C360, PEEK, POM, Nylon. Documentación completa incluída en cada pedido para cumprir coas normas ISO 9001, IATF 16949 e requisitos médicos. Risco nulo de substitución.
Por que varían os orzamentos para a mesma peza CNC entre 3* e 10* segundo o fornecedor, e como identifico o valor real?
unha variación do 300-1.000 % revela 6 brechas: unha fresadora de 3 eixos non pode manter ±0,005 mm; a ausencia de DFM provoca unha inflación intermedia do 30-50 %; a falta de CMM supón un 8-12 % de pezas defectuosas; o material sen certificar reduce o custo un 20 %, pero arrisca a falla; as operacións divididas introducen erros de referencia; e existen tarifas ocultas para a preparación e a inspección. As nosas cotizacións inclúen fresadoras DMG Mori de 5 eixos, DFM, CMM, certificados de material e loxística: un único prezo transparente. Os clientes aforran un 25-40 % no total en comparación coas cotizacións máis baixas. O valor real é o custo final por peza conforme.
Como xestiono as brechas na comunicación e os malentendidos de enxeñaría ao adquirir pezas CNC de fornecedores do estranxeiro?
As fallas de comunicación causan o 44 % dos defectos. Os nosos 4 protocolos: enxeñeiros especializados (8+ anos de experiencia, inglés fluído) dispoñíbeis en menos de 2 horas; chamada previa á produción en 24 horas para revisar as especificacións GD&T e resolver o 92 % dos problemas antes da maquinaria; modelos CAD 3D anotados para a aprobación do primeiro artigo; actualizacións en tempo real en 4 etapas clave. A análise DFM identifica 15 problemas comúns, aforrando 3,2 ciclos de revisión. Tempo de resposta: media de 4,2 horas, dispoñíbel 24/7 en 3 zonas horarias. Reduce a retraballación un 89 % e acurta os prazos un 22 %.

Obter unha orzamento gratuíto

O noso representante contactaráche brevemente.
Email
Nome
Nome da empresa
Mensaxe
0/1000
Anexo
Por favor, cargue polo menos un anexo.
Up to 3 files,more 30mb,suppor jpg、jpeg、png、pdf、doc、docx、xls、xlsx、csv、txt

Produto relacionado

Obter unha orzamento gratuíto

O noso representante contactaráche brevemente.
Email
Nome
Nome da empresa
Mensaxe
0/1000