Shenzhen Perfect Precision Products Co., Ltd.

Toate categoriile
Părți Oțel Inoxidabil/Oțel

Prima pagină/Produse/Frezare CNC/Părți Din Oțel Inoxidabil/Oțel

Serviciu personalizat de prelucrare CNC – componente din oțel inoxidabil realizate prin frezare de precizie, prototipare rapidă, fabricație metalică cu toleranțe strânse

  • Introducere

Introducere

Elemente de vârf ale produsului
  • Accelerați producția cu fabricarea noastră de componente de precizie, certificată ISO. Livrăm piese cu toleranță ±0,005 mm, utilizând tehnologie avansată CNC, asigurând o potrivire perfectă pentru proiectele industriale ale dumneavoastră.
  • Obțineți o precizie superioară cu componentele noastre CNC, testate cu echipamente avansate CMM pentru a garanta standarde de calitate fără defecțiuni.
  • Sprijiniți eficiența cu serviciile noastre rapide de prototipare în 3 zile, care reduc timpul până la lansarea pe piață și costurile totale de dezvoltare.
  • Colaborează cu un expert ISO9001 care oferă urmăribilitate completă a materialelor și sprijin ingineresc profesional pentru designuri complexe.
  • Producție flexibilă în loturi mici, cu livrare globală DDP fiabilă, pentru a vă asigura că piesele personalizate din metal ajung exact la termen.
  • Producător de piese prelucrate prin tehnologie CNC de precizie
  • 20+ ani de experiență OEM/ODM, al nostru spațiu de producție de 6.000 m², certificat ISO 9001:2015 găzduiește Peste 40 de mașini CNC (cu 3/4/5 axe), oferind 300,000+piese de precizie lunar către clienți din întreaga peste 30 de țări .
  • De la prototipare rapidă până la producție în volum mare, oferim Prelucrare CNC completă soluții — strunjire, frezare, prelucrare prin scânteiere (EDM), tăiere cu laser și multe altele — cu toleranțe până la ±0.005mm și rugozitate de suprafață până la Ra 0.1.
  • ✓ Furnizor verificat ✓ Asigurare comercială ✓ Rată livrare la timp: 99,5%
Proces
Puncte forte ale capacității
Frezare CNC
ø1 mm–Ø500 mm, strunguri de tip elvețian pentru piese micro
Frezare CNC
3/4/5 axe, dimensiune maximă piesă: 2000×1500×800 mm
fracționare pe 5 axe
Geometrii complexe, precizie 0,005 mm
EDM cu fir
Unghiuri de reducere până la 30°, finisare suprafață Ra 0.4
Tăierii cu laser
Tablă metalică cu grosime până la 25 mm
Formare metal subțire
Doborâre, rotire, amprentare (precizie unghiulară ±0.1°)
Injecție de presformare
mașini de 50 T–800 T, realizare rapidă a matrițelor (7–15 zile)
imagine
Certificat
banner
ISO9001:2015, ISO13485:2016, ISO45001:2018, IATF16949:2016, ISO14001:2015, RoHS, CE etc.
Vizită în fabrică
imagine
banner

De ce să ne alegeți
Prototipare Rapidă
3–5 zile pentru eșantioane CNC; 7–15 zile pentru matrițe de injecție
MOQ mic
Pornire de la 1 piesă pentru CNC; 100 bucăți pentru injectare
Producție scalabilă
De la 10 bucăți până la peste 1.000.000 bucăți pe lună
Suport de Design
Feedback gratuit DFM (Design for Manufacturability) în 24 de ore
Logistică
Livrare DDP/DDU în UE, SUA, AU; urmărire în timp real
Comunicare
Manager de proiect vorbitor exclusiv în limba engleză
imagine
Introducere companie Precizie inginerescă. Construim parteneriate pe termen lung. Alegerea partenerului potrivit de fabricație înseamnă mult mai mult decât găsirea unei fabrici. Înseamnă găsirea unei echipe care înțelege cerințele dvs. ingineresti, comunică clar, asigură o calitate constantă și vă ajută să reduceți riscurile de aprovizionare pe întreaga durată de viață a produsului. La Shenzhen Perfect Precision Products Co., Ltd., colaborăm cu producătorii de echipamente originale (OEM), dezvoltatorii de produse, echipele de inginerie și cumpărătorii industriali din întreaga lume pentru a fabrica componente personalizate de înaltă precizie, care îndeplinesc exigențele riguroase privind performanță, calitate și termene de livrare. De la prototiparea rapidă până la producția de masă, oferim soluții integrate de fabricație care ajută clienții să accelereze dezvoltarea produselor, menținând în același timp o încredere deplină în fiecare piesă primită. Cu sediul în Shenzhen – unul dintre cele mai avansate centre de fabricație din lume – combinăm prelucrarea CNC de precizie, strunjirea CNC, frezarea CNC, prelucrarea pe 5 axe, realizarea de piese din tablă, turnarea prin matriță, turnarea prin ceară pierdută, injectarea plasticului și finisarea secundară într-o singură platformă coordonată de fabricație. În loc să gestioneze mai mulți furnizori, clienții noștri beneficiază de un singur partener de inginerie capabil să sprijine proiecte complexe, cu mai multe procese, de la concept până la producție. Filosofia noastră de inginerie este simplă: Fiecare desen reprezintă produsul, reputația și oportunitatea de afaceri a unui client. Din acest motiv, începem fiecare proiect prin înțelegerea funcției componentei – nu doar a dimensiunilor acesteia. Echipa noastră de ingineri evaluează realizabilitatea fabricării, identifică riscurile potențiale de producție, recomandă materiale și procese de fabricare optimizate și oferă feedback privind concepția pentru fabricabilitate (DFM) înainte de începerea producției. Această abordare proactivă ajută clienții să scurteze ciclurile de dezvoltare, să îmbunătățească fiabilitatea produselor, să reducă costurile de prelucrare mecanică și să evite redimensionările costisitoare ulterioare în faza de producție. Astăzi, fabricăm componente de precizie pentru clienți din domeniile roboticii, industriei, dispozitivelor medicale, automotive, electronicii, echipamentelor energetice, instrumentelor de precizie și alte sectoare în care acuratețea dimensională, reproductibilitatea și consistența procesului sunt esențiale. Indiferent dacă producem un singur prototip sau trecem la fabricarea în volum mare, aplicăm aceeași disciplină inginerească, aceleași standarde de calitate și același proces de management al proiectelor pentru fiecare comandă. Clienții ne aleg nu doar pentru capacitatea de prelucrare mecanică. Ei apreciază comunicarea rapidă, ofertele transparente, planificarea fiabilă, trasabilitatea completă a producției și o echipă care lucrează activ pentru reducerea incertitudinii din lanțul de aprovizionare. Fiecare proiect este sprijinit de ingineri dedicați, care asigură o comunicare tehnică oportună, actualizări privind fabricarea și soluții practice pe întreaga durată a procesului de producție, deoarece o fabricație de succes depinde la fel de mult de colaborare, cât și de precizie. Pe măsură ce fabricația globală devine din ce în ce mai complexă, cumpărătorii au nevoie de furnizori care adaugă valoare inginerească, nu doar execută desenele. Investim continuu în tehnologii avansate de fabricație, sisteme de management al calității, optimizarea proceselor și expertiza tehnică, pentru a ajuta clienții să rămână competitivi pe piețe în continuă schimbare. Obiectivul nostru nu este doar fabricarea de piese, ci devenirea unei extensii a echipelor de inginerie și lanțuri de aprovizionare ale clienților noștri. Astăzi, clienți din peste 30 de țări au încredere în Shenzhen Perfect Precision pentru prelucrarea personalizată CNC, fabricarea metalică de precizie și soluții integrate de fabricație, deoarece știu că fiecare proiect beneficiază de aceeași angajare față de precizie, consistență și responsabilitate. Indiferent dacă aveți nevoie de un singur prototip, de producție în volum mic sau de un partener de fabricație pe termen lung, ne angajăm să vă oferim precizia pe care o puteți măsura, calitatea în care puteți avea încredere și serviciul de care puteți conta. Încărcați astăzi desenele dvs. 2D sau fișierele CAD 3D, și lăsați echipa noastră de ingineri să vă ajute să transformați ideile în componente precise, gata pentru producție.
Prezentare generală a companiei
imagine
Fluxul de producție
imagine
imagine
Precizie și control de calitate
Toleranță: ±0,005 mm | Calitate pe care o puteți măsura
Sistemul nostru de asigurare a calității în trei niveluri asigură faptul că fiecare piesă respectă specificațiile dumneavoastră:
① Inspectia materiilor prime
Analiză cu spectrometru (verificarea compoziției chimice)
Teste de duritate (Rockwell / Vickers)
② Inspectie în timpul procesului
Inspectie cu CMM (mașină de măsurat cu coordonate)
Controlul statistic al proceselor (SPC) în timp real
Inspecția primului articol (FAI) pentru fiecare comandă nouă
③ Inspectie finală și raportare
Raport complet dimensional cu date CMM
Aplicator de rugozitate superficială (verificat Ra 0,1–3,2 μm)
Certificare de material și conformitate RoHS/REACH disponibilă
Gata să începeți proiectul dumneavoastră?
Trimiteți-ne fișierul dvs. CAD (STEP/IGES/PDF) și cerințele — vă vom răspunde cu:
✅ Ofertă gratuită în maximum 6 ore
✅ Analiză DFM și recomandare de material
✅ Termen de livrare pentru eșantioane și program de producție
imagine
banner
标题
Aluminiu: 2024, 5052, 5083, 6061, 6061-T6, 6063, 6082, 7075 (ușoare, pot fi anodizate)
banner
标题
Din oțel inoxidabil: 303, 304, 316/316L, 17-4PH (rezistente la coroziune, de calitate medicală)
Țel: 1215, 1045, 4140, SCM440 (cu rezistență ridicată, tratate termic)
banner
标题
Titan: TA1, TA2/GR2, TA4/GR5, TC4, TC16, TC18, TC21, TC22, TC26, TC118B etc.
banner
标题
Alamă / Cupru / Bronz: HPb63, HPb62, HPb61, HPb59, H59, H62, H63, H65, H68, H70, H80, H90, C110, C120, C220, C260, C280, C360 etc. (conductivitate și prelucrabilitate excelente)
banner
标题
Plasturile de inginerie :Acetal / POM / PA / Nylon / PC / PMMA / PP / PVC / PU / HDPE / PVDF / Acrilic / ABS / PTFE / PEEK etc.
banner
Tratamente de suprafață
Protectiv: Anodizare (tip II/III), pasivare, electroforeză, acoperire cu pulbere, vopsire
Funcțional: Placare PVD, placare cu zinc/nichel/crom/titan, electropolizare
Estetică: Nisipuire, periere, imprimare serigrafică, gravare/etalare cu laser, filetare
imagine
Participarea la târguri specializate
imagine
Specificații privind ambalarea și livrarea
imagine
banner
标题
Component personalizat de înaltă precizie din oțel inoxidabil pentru instrumentație de laborator și arhitectură de dispozitive medicale — Nume: Julian Montgomery
Companie: Furnizor specializat în prototipare medicală și echipamente de laborator
Regiune: California, SUA (județul San Diego)
Timp: iunie 2024. Problema principală a clientului: Clientul înregistra o rată de respingere de 15 % datorită neregularităților de rugozitate superficială și a micro-burilor din canalele interioare ale pieselor furnizate anterior de alt furnizor. Aceste neregularități interferau cu alinierea precisă a carcaselor senzorilor din echipamentele lor de diagnostic de înaltă sensibilitate, provocând defecțiuni critice în faza finală de calibrare. Soluția noastră: Am implementat un protocol de curățare ultrasonic în mai multe etape, combinat cu un proces specializat de eliminare a micro-burilor, folosind unelte de polizare personalizate pentru a asigura consistența razei R conform proiectului. În plus, am utilizat un aliaj de oțel inoxidabil de înaltă calitate, testat în mod specific pentru stabilitate structurală în condiții termice variabile din mediile de laborator, garantând zero deformare în timpul utilizării pe termen lung. Parametrii proiectului: Toleranță: Controlată în limitele ±0,008 mm. Finisaj superficial: Ra 0,4 (polizare în oglindă pe suprafețele funcționale). Material: Oțel inoxidabil chirurgical de înaltă calitate, tip 316L. Dimensiune lot: Primul lot de validare – 550 de unități. Feedback-ul clientului: «Sincer, am fost sceptici după ce ultimii trei furnizori au eșuat la testul de stres. Totuși, componentele voastre au sosit cu integritate superficială impecabilă. Am montat primele 500 de unități și alinierea a fost perfectă – nicio defecțiune în etapa de calibrare a senzorilor. Această consistență este exact ceea ce echipa noastră de cercetare și dezvoltare a căutat cu atâta îndârjire.» Rezultate ulterioare: Cantitate comandată din nou: 4.200 de unități pentru prima fază de producție. Valoarea totală a contractului: 58.800,00 USD.
Întrebări frecvente
De ce piesele mele prelucrate prin frezare CNC sosesc adesea cu toleranțe neuniforme între loturi și cum pot elimina acest risc?
Toleranțele neuniforme provin din 4 cauze fundamentale: unelte necalibrate (68%), dispozitive instabile, lipsa mașinii de măsurat cu coordonate (CMM), absența urmăririi duratei de viață a sculelor. Implementăm controlul Six Sigma: analiza DFM evidențiază riscurile înainte de prelucrare; CMM este utilizată în 3 puncte de verificare, cu rapoarte pe loturi termice; înlocuirea automată a sculelor are loc la 85 % uzură; diagrame SPC în timp real. Coerența loturilor: 99,2 % pentru ±0,005 mm pe parcursul a 2.847 de runde. Ofertăm inspecția inițială de acceptare (FAI), Cpk ≥1,67 și certificat EN10204 3.1. Deșeurile scad de la 8 % la sub 0,8 %; defecțiunile de asamblare sunt reduse cu 94 %.
Cum pot verifica dacă termenul de livrare oferit de furnizorul meu este realist și nu va duce la oprirea liniei de producție?
Termenele de livrare nerealiste cauzează 73% dintre întârzierile din străinătate. Ofertăm planificare bazată pe date: capacitate în timp real la cele 86 de centre CNC; termene P50/P90 calculate pe baza datelor obținute în ultimii 3 ani — prototipuri în 3–5 zile, loturi mici în 7–10 zile, producție în 14–21 zile; alerte la etapele cheie: materiale, primul articol, 50% din comandă, expediere; livrare la timp în proporție de 97,3%, verificată de o terță parte. Depozităm 47 de aliaje pentru a evita întârzierile de 5–14 zile. În cazul nerespectării termenelor: transportul aerian este acoperit integral. Protejează inventarul JIT și elimină costurile de oprire în valoare de 12.000–50.000 USD.
Cum pot verifica dacă termenul de livrare oferit de furnizorul meu este realist și nu va duce la oprirea liniei de producție?
Termenele de livrare nerealiste cauzează 73% dintre întârzierile din străinătate. Ofertăm planificare bazată pe date: capacitate în timp real la cele 86 de centre CNC; termene P50/P90 calculate pe baza datelor obținute în ultimii 3 ani — prototipuri în 3–5 zile, loturi mici în 7–10 zile, producție în 14–21 zile; alerte la etapele cheie: materiale, primul articol, 50% din comandă, expediere; livrare la timp în proporție de 97,3%, verificată de o terță parte. Depozităm 47 de aliaje pentru a evita întârzierile de 5–14 zile. În cazul nerespectării termenelor: transportul aerian este acoperit integral. Protejează inventarul JIT și elimină costurile de oprire în valoare de 12.000–50.000 USD.
Ce costuri ascunse trebuie să monitorizez atunci când compar ofertele de prelucrare CNC și cum preveniți depășirea bugetului?
Costurile ascunse măresc 62% dintre proiecte cu 25–40%. Folosim o ofertă detaliată 100 % transparentă: materiale, programare, timp de prelucrare mecanică, scule, dispozitive, tratamente de suprafață, inspecție (inclusă), logistică. Analiza concepției pentru fabricare (DFM) reduce costurile cu 18–32%, identificând toleranțele excesiv strânse și utilizarea inutilă a prelucrării prin electroeroziune (EDM). Analiză de costuri: pentru loturi de 50–200 piese, costul pe piesă scade cu 41%. Nici o surpriză legată de configurarea echipamentelor, nici un cost suplimentar pentru inspecție, nici o extindere necontrolată a domeniului de aplicare. Clienții economisesc în total 25–40% comparativ cu alternativele care oferă prețuri inițiale mai mici. Valoarea reală este costul final pe piesă conformă.
Cum preveniți deformarea și defectele de suprafață la componente prelucrate din aluminiu, titan și plastic cu pereți subțiri?
Deformarea pereților subțiri afectează 34% dintre piesele din aluminiu și 41% dintre cele din titan. Protocolul nostru în 4 pași: relaxare multiplă a tensiunilor cu tratament termic; dispozitive hidraulice cu precizie de ±0,001 mm în 8 puncte; răcire la 80–100 bar pentru titan, stabilitate termică de ±2 °C; deburare cu laser pentru o rugozitate Ra0,4. Materiale plastice: axuri optimizate mențin toleranța de ±0,02 mm. Rezultat: rată de acceptare de 99,2% pentru cavitățile din 6061-T6 cu grosimea de 0,5 mm destinate telecomunicațiilor europene – cei trei furnizori anteriori au eșuat la 15%.
Cum pot fi sigur că materialul utilizat este exact cel specificat, nu un substituent mai ieftin care compromite performanța piesei?
Substituirea materialelor afectează 19% dintre piesele subcontractate. Aplicăm o trazabilitate completă: certificat EN10204 3.1 pentru fiecare lot termic; spectrometru cu o precizie de 0,01% conform ASTM/GB; urmărire prin cod de bare de la stoc până la finisare; testare de terțe părți la cerere; depozitare separată pe aliaje. Stocăm 47 de calități: 304/316/17-4PH, 6061/7075, TC4, C360, PEEK, POM, Nylon. Documentația completă este livrată împreună cu fiecare comandă, pentru conformitatea cu ISO 9001, IATF 16949 și cerințele medicale. Riscul de substituire este nul.
De ce variază ofertele pentru aceeași piesă CNC între 3* și 10* între diferiții furnizori și cum pot identifica valoarea reală?
variația de 300–1.000 % evidențiază 6 lacune: mașinile cu 3 axe nu pot menține toleranța de ±0,005 mm; lipsa analizei DFM determină o creștere a costurilor în timpul producției cu 30–50 %; absența măsurătorilor cu CMM duce la o rată de rebuturi de 8–12 %; utilizarea materialelor necertificate reduce costurile cu 20 %, dar implică riscuri de eșec; operațiunile împărțite generează erori de referință; taxele ascunse pentru configurarea mașinii și inspecție. Ofertele noastre includ mașini DMG Mori cu 5 axe, analiză DFM, măsurători cu CMM, certificate de material și logistică – un singur preț transparent. Clienții economisesc 25–40 % în total față de ofertele cu prețuri aparent mai mici. Valoarea reală este costul final pe piesă conformă.
Cum gestionez decalajele de comunicare și înțelegerile greșite de natură inginerească atunci când achiziționez piese CNC de la furnizori străini?
Defecțiunile de comunicare cauzează 44% dintre defecte. Cele 4 protocoale ale noastre: ingineri specializați (cu peste 8 ani de experiență și cunoștințe fluente de limba engleză) disponibili în termen de 2 ore; apel preliminar înainte de producție, în termen de 24 de ore, pentru revizuirea GD& T – rezolvând 92% dintre probleme înainte de prelucrare; fișiere CAD 3D cu observații pentru aprobarea primului articol; actualizări în timp real la cele 4 etape cheie. Analiza DFM evidențiază 15 probleme frecvente, economisind 3,2 cicluri de revizie. Timpul mediu de răspuns: 4,2 ore, serviciu 24/7 în cele 3 fuse orare. Reduce reprelucrarea cu 89% și scurtează termenele cu 22%.

Obțineți o ofertă gratuită

Reprezentantul nostru vă va contacta în curând.
Email
Nume
Denumirea companiei
Mesaj
0/1000
Anexă
Vă rugăm să încărcați cel puțin un fișier atașat
Up to 3 files,more 30mb,suppor jpg、jpeg、png、pdf、doc、docx、xls、xlsx、csv、txt

Produs asociat

Obțineți o ofertă gratuită

Reprezentantul nostru vă va contacta în curând.
Email
Nume
Denumirea companiei
Mesaj
0/1000