Shenzhen Perfect Precision Products Co., Ltd.

Kaikki luokat
Messinki/pronssi/kupariosat

Kotisivu/Tuotteet/CNC-Mekita/Messinki-/pronssi-/kupariosat

Mukautettu CNC-koneistuspalvelu: tarkkuusruostumaton teräs, jyrsintäkomponentit, nopea prototyypitys, korkean tarkkuuden metallivalmistus

  • Esittely

Esittely

Tuotteen erinomaiset ominaisuudet
  • Vahvista sähköjärjestelmiäsi räätälöidyllä messinkikoneistuspalvelullamme. Toimitamme korkean tarkkuuden kupariseoskomponentteja tiukilla toleransseilla vankkoihin teollisiin laitteisiin.
  • Takaa huippusuorituskyky sähköjärjestelmissä tarkoilla kupariseososilla ja tiukoilla toleransseilla.
  • Vähennä valmistuskustannuksia optimoidulla messinkikoneistuksellamme ja skaalautuvalla tuotannolla.
  • Noudata kansallisia ja kansainvälisiä standardeja RoHS-todennettujen materiaalien ja ISO 9001 -sertifioidun tuotantoprosessin avulla.
  • Nopeuta kokoonpanoasi räätälöidyllä messinkilaitteistolla ja taatulla maailmanlaajuisella toimitusajalla.
  • Tarkkuuden CNC-jyrsintäosien valmistaja
  • 20+ vuotta oEM-/ODM-kokemuksesta, meillä on 6 000 m² ISO 9001:2015 -sertifioitu tuotantolaitos, jossa on yli 60 CNC-koneita (3-, 4- ja 5-akselisia), toimittaen 300,000+tarkkuusosia kuukausittain asiakkaille ympäri maailmaa yli 30 maassa .
  • Nopeasta prototyypityksestä suurimittaiseen tuotantoon tarjoamme Yhden tukipisteen CNC-koneistuspalvelut – kiertokoneistus, jyrsintä, EDM, laserleikkaus ja muuta – toleransseilla aina ±0,005mm ja pinnan karheudella jopa Ra 0,1.
  • ✓ Vahvistettu toimittaja ✓ Kaupan varmistus ✓ Ajoissa toimitettujen tilausten osuus: 99,5 %
Prosessi
Kyvykkyyden korostukset
CNC-kierto
halkaisijat 1–500 mm, sveitsiläistyypin kääntökoneet mikro-osille
CNC-mylly
3/4/5-akselinen koneisto, suurin työkappale 2000 × 1500 × 800 mm
5-akselinen mäkiminen
Monimutkaiset geometriat, tarkkuus 0,005 mm
Lanka EDM
Kartiomaisuus enintään 30°, pinnanlaatu Ra 0,4
Laserleikkaus
Levyt metallit, joiden paksuus on enintään 25 mm
Metallilevyjen muovaus
Taivutus, pyöräytys ja leimaus (±0,1° kulmatarkkuus)
Injektiomuovauksen
50–800 tonnin koneet, nopea muottien valmistus (7–15 päivää)
kuva
Todistus
banneri
ISO 9001:2015, ISO 13485:2016, ISO 45001:2018, IATF 16949:2016, ISO 14001:2015, RoHS, CE jne.
Tehtaakuntailu
kuva
kuva
Miksi valita meidät
Nopea prototyypin tuottaminen
cNC-näytteet 3–5 päivässä; suurikokoiset muotit 7–15 päivässä
Matala MOQ
CNC-valmistukseen alkaen yhdestä kappaleesta; suurikokoiseen muottivaluun 100 kappaletta
Skaalautuva tuotanto
10–1 000 000+ kappaletta kuukaudessa
Suunnittelutuki
Ilmainen DFM-palaute (valmistettavuuden suunnittelu) 24 tunnissa
Logistiikka
DDP/DDU-toimitus EU:hun, Yhdysvaltoihin ja Australiaan; reaaliaikainen seuranta
Viestintä
Erityinen englanninkielinen hankejohtaja
kuva
Yrityksen esittely Tekninen tarkkuus. Pitkäaikaiset kumppanuussuhteet. Oikean valmistuskumppanin valinta ei koske pelkästään tehdasta. Se tarkoittaa tiimiä, joka ymmärtää tekniset vaatimukset, kommunikoi selkeästi, toimittaa johdonmukaisen laadun ja auttaa vähentämään hankintariskejä tuotteen elinkaaren ajan. Yrityksessä Shenzhen Perfect Precision Products Co., Ltd. toimimme yhteistyössä teollisuuden valmistajien (OEM), tuotekehittäjien, insinööri- ja teollisuusostajien kanssa koko maailmassa valmistaaaksemme korkean tarkkuuden mukautettuja komponentteja, jotka täyttävät vaativat suorituskyky-, laatu- ja toimitusaikavaatimukset. Nopeasta prototyypityksestä sarjatuotantoon saakka tarjoamme integroituja valmistusratkaisuja, joilla asiakkaat voivat nopeuttaa tuotekehitystään samalla kun heillä on täysi luottamus jokaiseen saamaansa osaan. Toimipistemme sijaitsee Shenzhenissä – yhdessä maailman edistyneimmistä valmistuskeskuksista – ja yhdistämme tarkkuus-CNC-koneistuksen, CNC-kääntämisen, CNC-jyrsinnän, 5-akselisen koneistuksen, levytelineiden valmistuksen, muottivalannon, tarkkuusvalannon, muovin ruiskutusmuovauksen ja toissijaisen viimeistelyn yhdeksi koordinoitukseen valmistusalustaksi. Sen sijaan, että asiakkaat hallitsisivat useita eri toimittajia, he hyötyvät yhdestä insinöörikumppanista, joka pystyy tukemaan monimutkaisia moniprosessiprojekteja käsitteestä tuotantoon. Insinööriajattelumme on yksinkertainen: Jokainen piirros edustaa asiakkaan tuotetta, mainetta ja liiketoimintamahdollisuutta. Tästä syystä aloitamme jokaisen projektin ymmärtämällä komponentin toiminnallisuuden – ei pelkästään sen mittoja. Tekniikkatiimimme tarkistaa valmistettavuuden, tunnistaa mahdolliset tuotantoriskit, suosittelee optimoituja materiaaleja ja valmistusmenetelmiä sekä antaa valmistettavuuden kannalta suunniteltua (DFM) palautetta ennen tuotannon aloittamista. Tämä ennakoiva lähestymistapa auttaa asiakkaita lyhentämään kehityskaaria, parantamaan tuotteen luotettavuutta, vähentämään koneistuskustannuksia ja välttämään kalliita uudelleensuunnitteluja myöhempinä tuotannon vaiheina. Tänään valmistamme tarkkuuskomponentteja asiakkaillamme robotiikassa, teollisuudessa, lääkintälaitteissa, automaali- ja elektroniikkateollisuudessa, energialaitteissa, tarkkuusinstrumenteissa sekä muissa aloissa, joissa mitallinen tarkkuus, toistettavuus ja prosessien yhdenmukaisuus ovat ratkaisevan tärkeitä. Olipa kyseessä yksittäinen prototyyppi tai suurimittainen sarjatuotanto, sovellemme jokaiseen tilaukseen samaa insinöörimäistä kurinalaisuutta, laatuvaatimuksia ja projektinhallintaprosessia. Asiakkaat valitsevat meidät ei pelkästään koneistusosaamisen vuoksi. He arvostavat nopeaa viestintää, läpinäkyviä tarjouksia, luotettavia aikatauluja, täydellistä tuotantoseurantaa ja tiimiä, joka aktiivisesti pyrkii vähentämään toimitusketjun epävarmuutta. Jokaiseen projektiin liittyy omat erikoisinsinöörinsä, jotka tarjoavat ajantasaisen teknisen viestinnän, tuotantopäivitykset ja käytännöllisiä ratkaisuja koko tuotantoprosessin ajan, sillä onnistunut tuotanto perustuu yhtä paljon yhteistyöhön kuin tarkkuuteen. Kun maailmanlaajuinen tuotanto muuttuu yhä monimutkaisemmaksi, ostajat tarvitsevat toimittajia, jotka tuovat insinööriarvoa eivätkä ainoastaan toteuta piirustuksia. Sijoitamme jatkuvasti edistyneisiin valmistusteknologioihin, laatumhallintajärjestelmiin, prosessien optimointiin ja tekniseen osaamiseen auttaaksemme asiakkaitamme pysymään kilpailukykyisinä nopeasti muuttuvissa markkinoissa. Tavoitteemme ei ole pelkästään osien valmistus, vaan asiakkaidemme insinööri- ja toimitusketjutiimien laajennus. Tänään yli 30 maasta tulevat asiakkaat luottavat Shenzhen Perfect Precisionen räätälöityihin CNC-koneistusratkaisuihin, tarkkuusmetallivalmistukseen ja integroituun valmistusratkaisuihin, koska he tietävät, että jokaiseen projektiin kohdistuu sama sitoutuminen tarkkuuteen, yhdenmukaisuuteen ja vastuullisuuteen. Tarvitsetpa yhtä prototyyppiä, pienimuotoista sarjatuotantoa tai pitkäaikaista valmistuskumppania, olemme sitoutuneet tarjoamaan sinulle tarkkuutta, jonka voit mitata, laatua, johon voit luottaa, ja palvelua, johon voit luottaa. Lataa 2D-piirrokset tai 3D-CAD-tiedostot jo tänään, ja anna meidän insinööri- ja tuotekehitystiimin auttaa muuttamaan ajatuksesi tuotantovalmiiksi tarkkuuskomponenteiksi.
Yhtiön yleiskuva
banneri
Konepohjainen määritys
banneri
60+ konetta
banneri
viisikäyttöisen akselin tarkkuus
banneri
2-D Mittaustyökalu
banneri
CMM-tunnistus
banneri
24/7 verkossa oleva tarjouspyyntö
Tuotantoprosessi
kuva
kuva
Tarkkuus ja laadunvalvonta
Toleranssi: ±0,005 mm | Laatu, jota voit mitata
Kolmitasoisella laatuvarmistusjärjestelmällämme varmistamme, että jokainen osa täyttää vaatimuksesi:
① Saapuvan materiaalin tarkastus
Spektrometrin analyysi (kemiallisen koostumuksen tarkistus)
Kovuustesti (Rockwell / Vickers)
② Prosessin aikainen tarkastus
CMM (koordinaattimittakone) -tarkastus
Tilannepohjainen SPC (statistinen prosessin ohjaus)
Ensimmäisen tuotteen tarkastus (FAI) jokaiselle uudelle tilaukselle
③ Lopputarkastus ja raportointi
Täydellinen mittausraportti CMM-tietojen kanssa
Pinnankarkeustesteri (Ra 0,1–3,2 μm varmistettu)
Materiaalitodistukset ja RoHS-/REACH-yhteensopivuus saatavilla
Valmis aloittamaan projektisi?
Lähetä meille CAD-tiedostosi (STEP/IGES/PDF) ja vaatimukset – vastaamme seuraavasti:
✅ Ilmainen tarjous 6 tunnissa
✅ DFM-analyysi ja materiaalisuositukset
✅ Esimerkkien valmistusaika ja tuotantoaikataulu
kuva
banneri
标题
Alumiini: 2024, 5052, 5083, 6061, 6061-T6, 6063, 6082, 7075 (kevyt, anodointiin valmis)
banneri
标题
Muut, joissa on vähintään 50 painoprosenttia: 303, 304, 316/316L, 17-4PH (korroosionkestävä, lääketieteellisen laadun)
Teräs: 1215, 1045, 4140, SCM440 (korkea lujuus, kuumakäsittelty)
banneri
标题
Titaani: TA1, TA2/GR2, TA4/GR5, TC4, TC16, TC18, TC21, TC22, TC26, TC118B jne.
banneri
标题
Messinki / kupari / pronssi: HPb63, HPb62, HPb61, HPb59, H59, H62, H63, H65, H68, H70, H80, H90, C110, C120, C220, C260, C280, C360 jne. (erinomainen johtavuus ja koneistettavuus)
banneri
标题
Tekniikkamuovi :Asetaali / POM / PA / nyloni / PC / PMMA / PP / PVC / PU / HDPE / PVDF / akryyli / ABS / PTFE / PEEK jne.
banneri
Pinta-käsittelyt
Suojaa: Anodointi (tyyppi II/III), passivaatio, elektroforeettinen pinnoitus, jauhepinnoitus, maalaus
Toiminnallinen: PVD-pinnoitus, sinkki-/nikkeli-/kromi-/titaanipinnoitus, elektropolysointi
Äestetiikka: Hiekka-istutus, harjaus, silkkipainatus, lasergravointi/etsoonti, kierrepyöristys
kuva
Messuosaaminen
kuva
Pakkaus- ja toimitusspecifikaatiot
kuva
banneri
标题
Räätälöity korkean tarkkuuden messinkistä CNC-koneistettu lukitusvipu teolliseen sähkötehon jakeluun ja kytkinlaitteistoihin

Nimi: Julian Sterling Yritystyyppi: Teollisen sähköverkon infrastruktuuri ja verkon hallintaratkaisut Alue: Florida, USA (Kaakkois-USA)
Voimakäytävä) Aika: tammikuu 2025 Asiakkaan ydinongelma: Asiakas kohtasi katastrofaalisia vikoja
keskijännitteisissä kytkinlaitteissaan. Edellinen toimittaja oli toimittanut vipuja, joiden kärjen kulmaero oli 0,05 mm, mikä
aiheutti lukitusmekanismin "jumiutumisen" hätäpysäytyksissä. Lisäksi mikropiikkireiät sisälsivät teräviä reunoja (burreja), jotka
katkaisivat ruostumatonta terästä olevat jännitysjouset ja teki turvallisuuden nollausfunktion toimimattomaksi.
Ratkaisumme: Uudelleensuunnittelimme tuotantoprosessin synkronoidulla neljän akselin tarkkuusporausjärjestelmällä. Erityisillä
timanttikylmäpinnallisilla mikropora-työkaluilla saavutimme täysin siistin, burritön 0,8 mm:n piikkireiän kaltevalle pinnalle. Toteutimme
kryogeenisen jännityksenpoistovaiheen karkean leikkauksen jälkeen varmistaaksemme, että vipun "kaula" ei koskaan kehittäisi mikrorakkoja korkean vääntömomentin
kinettisissä kuormituksissa. Jokainen erä tarkistettiin 98 %:n IACS-sähkönjohtavuuden varmistamiseksi.
PROJEKTIN PARAMETRIT:
* Materiaali: Lyijytön C3604-messinki (korkea sähkönjohtavuus).
* Tarkkuus: Kulma-asennus ±0,01 asteen tarkkuudella.
* Mikroreikä: 0,8 mm (+0,01/–0,00 mm), ilman teräviä reunoja.
* Pinta: Ra 0,8 -pinnanlaatu vähimmäisliikekitkan saavuttamiseksi.

Asiakaspalaute (suora lainaus): "Näiden messinkisten vipujen rakenteellinen yhtenäisyys on erinomainen. Olemme suorittaneet
10 000 kierroksen rasitustestin, eikä yhtään lukitusvirhettä tai jousen katkeamista ole havaittu. Kärjen tarkkuus vastaa täsmälleen
sitä, mitä insinöörimme vaativat uuden turvallisuuspalautusprotokollan toteuttamiseen. Teidän huomionne mikroreikojen eheyydestä pelasti meidät
laajasta tuotteen takaisinvedosta."
Myöhemmät tulokset:
* Uudelleenostettava määrä: 6 800 yksikköä koko maan infrastruktuuripäivitystä varten.
* Kokonaissumma: 84 320,00 USD.
Usein kysytyt kysymykset
Miksi CNC-koneistettujen osieni saapuvat usein erilaisilla tarkkuuksilla eri erissä, ja miten voin poistaa tämän riskin?
Epäjohdonmukaiset toleranssit johtuvat neljästä pääsyytä: kalibroimattomat työkalut (68 %), epävakaat kiinnitykset, puuttuva koordinaattimittakone (CMM) ja työkalujen kulumisen seurantaan ei ole otettu käyttöön. Käytämme kuuden sigman hallintaa: DFM-tarkistus tunnistaa riskejä ennen koneistusta; CMM käytössä kolmessa tarkastuspisteessä lämpöerätietojen kanssa; työkalut vaihdetaan automaattisesti, kun niiden kulumisaste on 85 %; SPC-kaaviot päivitetään reaaliajassa. Erän yhdenmukaisuus: 99,2 % arvolla ±0,005 mm 2 847 erän aikana. Toimitamme ensimmäisen osien tarkastuksen (FAI), Cpk ≥ 1,67 ja EN10204 3.1 -sertifikaatin. Romu laskee 8 %:sta alle 0,8 %:iin; kokoonpanoviat vähenevät 94 %:lla.
Miten voin varmistaa, että toimittajani ilmoittama toimitusaika on realistinen eikä aiheuta tuotantolinjan pysähdyksiä?
Epärealistiset toimitusaikataulut aiheuttavat 73 %:n osuuden ulkomaisista viivästyksistä. Tarjoamme dataperusteisen aikataulutuksen: reaaliaikainen kapasiteetti 86 CNC-käsittelykeskuksessa; P50/P90-arvot 3-vuotisesta prototyyppidatasta – prototyypit 3–5 päivässä, pienet erät 7–10 päivässä, sarjatuotanto 14–21 päivässä; etapin ilmoitukset materiaalin saapumisesta, ensimmäisestä näytteestä, 50 %:n valmistumisesta ja lähetystilanteesta; 97,3 %:n aikataulunmukainen toimitus, kolmannen osapuolen varmistama. Varastomme sisältää 47 metalliseosta, jolloin voidaan välttää 5–14 päivän viivästykset. Myöhästynyistä toimituspäivistä: 100 % ilmakuljetuskorvaus. Suojaa JIT-varaston hallintaa ja poistaa 12 000–50 000 USD:n pysähtymiskustannukset.
Miten voin varmistaa, että toimittajani ilmoittama toimitusaika on realistinen eikä aiheuta tuotantolinjan pysähdyksiä?
Epärealistiset toimitusaikataulut aiheuttavat 73 %:n osuuden ulkomaisista viivästyksistä. Tarjoamme dataperusteisen aikataulutuksen: reaaliaikainen kapasiteetti 86 CNC-käsittelykeskuksessa; P50/P90-arvot 3-vuotisesta prototyyppidatasta – prototyypit 3–5 päivässä, pienet erät 7–10 päivässä, sarjatuotanto 14–21 päivässä; etapin ilmoitukset materiaalin saapumisesta, ensimmäisestä näytteestä, 50 %:n valmistumisesta ja lähetystilanteesta; 97,3 %:n aikataulunmukainen toimitus, kolmannen osapuolen varmistama. Varastomme sisältää 47 metalliseosta, jolloin voidaan välttää 5–14 päivän viivästykset. Myöhästynyistä toimituspäivistä: 100 % ilmakuljetuskorvaus. Suojaa JIT-varaston hallintaa ja poistaa 12 000–50 000 USD:n pysähtymiskustannukset.
Mitkä piilotetut kustannukset tulisi huomioida CNC-koneistus tarjousten vertailussa, ja miten estätte budjettiylitykset?
Piilotetut kustannukset kasvattavat 62 %:a projekteista 25–40 %. Käytämme täysin läpinäkyvää, yksityiskohtaista tarjouslaskentaa: materiaali, ohjelmointi, konepistosajan kulutus, työkalut, kiinnityslaitteet, pinnankäsittely ja tarkastus (sisältyy), logistiikka. DFM-suunnittelu säästää 18–32 %:a tunnistamalla liian tiukat toleranssit ja tarpeettoman EDM-käsittelyn. Kustannusanalyysi: erän koko 50–200 pienentää kappalekustannusta 41 %. Ei yllättäviä aloituskustannuksia, ei lisäkustannuksia tarkastuksesta, ei laajentuvaa tehtäväalueen määritelmää. Asiakkaat säästävät 25–40 % kokonaishinnasta verrattuna alhaisemmin tarjoaviin vaihtoehtoihin. Todellinen arvo on kullekin vaatimukset täyttävälle osalle laskettu saapumiskustannus.
Miten estätte muodonmuutoksia ja pinnan virheitä ohutseinäisissä alumiini-, titaani- ja muovikomponenteissa?
Ohutseinisen muodonmuutoksen vaikutus on 34 % alumiiniosista ja 41 % titaaniosista. Meidän neljän vaiheen protokolla: monivaiheinen jännityksenpoisto lämpökäsittelyllä; hydrauliset kiinnityslaitteet ±0,001 mm:n tarkkuudella kahdeksassa pisteessä; 80–100 bar:n jäähdytys titaanille, lämpötilan vakaus ±2 °C; laserhienopiilottaminen pinnan karheusarvolla Ra0,4. Muovit: optimoidut pyörivät osat pitävät tarkkuutta ±0,02 mm. Tulos: 99,2 % hyväksyttyjä osia 0,5 mm:n 6061-T6-kammiosta eurooppalaiselle telekommunikaatioasiakkaalle – kolme edellistä toimittajaa epäonnistui 15 %:n kohdalla.
Miten voin olla varma, että käytetty materiaali on täsmälleen se, jonka olen määritellyt, eikä halvempi korvaava materiaali, joka heikentää osan suorituskykyä?
Materiaalin korvaaminen vaikuttaa 19 %:iin ulkoistetuista osista. Varmistamme 100 %:n jäljitettävyyden: EN10204 3.1 jokaisesta sulatuserästä; spektrometri 0,01 %:n tarkkuudella ASTM/GB:n mukaisesti; viivakoodiseuranta varastosta valmistukseen saakka; kolmannen osapuolen testaus pyynnöstä; erillinen varastointi seokseittain. Varastossa 47 eri materiaalia: 304/316/17-4PH, 6061/7075, TC4, C360, PEEK, POM, nyloni. Kaikki asiakirjat toimitetaan tilauksen mukana ISO 9001-, IATF 16949- ja lääketieteellisten vaatimusten mukaisesti. Korvausriski on nolla.
Miksi saman CNC-osan tarjoukset vaihtelevat 3–10-kertaisesti eri toimittajien välillä, ja miten tunnistan todellisen arvon?
300–1 000 %:n vaihteluväli paljastaa 6 aukkoa: 3-akselinen kone ei pysty pitämään tarkkuutta ±0,005 mm; puuttuva DFM aiheuttaa 30–50 %:n kustannuslisän tuotannon keskivaiheilla; CMM:n puuttuminen johtaa 8–12 %:n hukkaan menneeseen tuotantoon; sertifioimaton materiaali alentaa kustannuksia 20 %, mutta lisää epäonnistumisriskiä; jakautuneet valmistusvaiheet aiheuttavat mittauspisteiden virheitä; piilotettuja maksuja esimerkiksi asennuksesta ja tarkastuksesta. Meidän tarjouksemme sisältävät DMG Mori 5-akselisen koneen, DFM:n, CMM:n, materiaalitodistukset ja logistiikan – yksi läpinäkyvä hinta. Asiakkaat säästävät 25–40 % kokonaishinnasta verrattuna alhaisiin tarjouksiin. Todellinen arvo on kustannus per vaatimukset täyttävä osa maahan toimitettuna.
Miten hallitsen viestintäaukkoja ja teknisiä väärinkäsityksiä, kun hankin CNC-osia ulkomaisilta toimittajilta?
Viestintävirheet aiheuttavat 44 %:n osuuden vioista. Meillä on neljä protokollaa: erikoistuneet insinöörit (8+ vuoden kokemus, sujuva englanti) saatavilla kahden tunnin sisällä; tuotannon aloittamiseen liittyvä puhelu 24 tunnin sisällä, jossa tarkastellaan GD\&T-tiedostoja ja ratkaistaan 92 % ongelmista ennen koneistusta; annotaatioita sisältävä 3D-CAD-malli ensimmäisen näytteen hyväksyntää varten; reaaliaikaiset päivitykset neljässä vaiheessa. DFM-tarkistus tunnistaa 15 yleistä ongelmaa, mikä säästää 3,2 tarkistuskierrosta. Vastausaika: keskimäärin 4,2 tuntia, 24/7 kolmessa aikavyöhykkeessä. Vähentää uudelleenkäsittelyä 89 %:lla ja lyhentää aikatauluja 22 %:lla.

Hanki ilmainen tarjous

Edustajamme ottaa sinuun pian yhteyttä.
Sähköposti
Nimi
Yrityksen nimi
Viesti
0/1000
Liite
Lataa vähintään yksi liite
Up to 3 files,more 30mb,suppor jpg、jpeg、png、pdf、doc、docx、xls、xlsx、csv、txt

Liittyvä tuote

Hanki ilmainen tarjous

Edustajamme ottaa sinuun pian yhteyttä.
Sähköposti
Nimi
Yrityksen nimi
Viesti
0/1000